Tamsalu AO Suusaklubi suvi möödus aktiivselt treenides ja talveks põhja ladudes. Enamuse ajast treenisime Tamsalu radadel, kuid värskust hoidsime üleval juulikuus 7.päevases Jõulumäe laagris, kus olid samuti laagerdamas Otepää Karupesa Teami ja Tallinna CFC Suusakooli noored. Laager oli meeleolukas ja vaheldusrikas. Toimus ka klubide vaheline mini rannajalgpalli turniir, kus küll läbi raskuste võitis treenerite võistkond. Peale Jõulumäed tegime ka lühikese 4.päevase laagerduse Türi-Allikul Veskisilla motellis. Noored väntasid ratastega 60 km sinna, seal kasutasime Türi ja Paide vahelist kergliiklusteed rullsuusatamiseks. Vabal ajal sai jälgida kalade tegemisi tiigis ja proovida kardisõitu. Veskisilla toitlustamise koht jätkus noortel ainult kiidusõnu. Tagasi jõudsid kõik taas rõõmsalt jalgrattal vändates.
Augustis treenisime 4.päeva Otepää ja Tehvandi kuppelmaastikul, kust edasi läksime Swedbangi noorte suusalaagrisse Kurgjärvele ja ülejäänud Tamsalu seltskond liitus meie ja kõigi teiste suusanoortega seal. Kokku osales 252 noort üle Eesti, noortele oli innustav ja seltskondlik. Suuremad said tugevama koormuse ja nooremad lähenesid rohkem läbi mängu. Laagrite vahel puhkasime ka veidi ja nautisime suve ilmu ning suvi oligi läbi ja taas algas koolisügis.

Noored olid tublid ja kohati isegi liiga innukad, et pidime leppima ka mõne tagasilöögiga, aga see kuulub spordi juurde ja me proovime sellest kõik õppida ja järgmine kord vigasid ennetada. Kuid suvi ja sellele järgnenud sügis on pikk, seega jõuab asju korda seada. Treenime endiselt talve oodates ja kaugel see enam on. Tublimad ja vanemad lähevad novembri kahel viimasel nädalal Põhja-Soome Levile lumelaagri, et korralikul lumel suusakilomeetreid koguda ja suusapõhja laduda enne tihedat võistlushooaega.

Kaili