Tamsalu AO Suusaklubi ja Lääne-Virumaa Spordiliidu koostöös saab alguse maakonna täiskasvanutele mõeldud harrastusspordi sari „Harrastajad liikuma“

Projekti „Harrastajad liikuma“ eesmärk on innustada maakonna täiskasvanuid regulaarselt liikuma. Projekti läbiviijaks on Kaili Sirge Tamsalu AO suusaklubist.

Tegemist on täiskasvanutele mõeldud harrastusspordi projektiga. Projektis osalemiseks ei ole oluline harrastaja eelnev spordikogemus. Tähtis on julgus ja soov tulla rühma.

Projekti kestus on 17 nädalat. Esimene osa projektist käivitub 1. novembril 2011 ja hõlmab nädalaid 44.-52. Teine osa käivitub 3. jaanuaril 2012 ja hõlmab nädalaid 1.-8. Projekti jooksul harrastajad treenivad ühiselt 2-3 korda nädalas esialgu Rakveres, Tapal või Tamsalus. Praktilisi treeninguid toetavad loengud, kus astuvad üles ülikoolide lektorid.
Kuna tegemist on pilootprojektiga, on treeningutel osalemine harrastajale tasuta. Tasuda tuleb stardimaksud maratonidele ning lisatreeningutega seonduvad ujulapiletid vms. Osalejate treeningkordade üle peab projektijuht arvestust. Kui kuus on keskmiselt 9 treeningkorda, siis 6 treeningul osalemine annab õiguse hüvedele, milleks on tasuta loengud ja/või transport Tartu Maratonile.

Esimese kahe nädala treeningute toimumisajad on:
1. november 2011 kell 18 Tamsalus, kogunemine Tamsalu spordihoone parklas
3. november 2011 kell 19 Rakveres, kogunemine Palermo terviseradade tammikupoolses parklas.
8. november 2011 kell 19 Rakveres, Palermos
10. november 2011 kell 18 Tamsalus.

Kui leidub huvilisi eestvedajaid, saame kasvatada maakonna harrastajate liikumisprojekti ka teistele aladele. Maakonnas on väga head ja lihtsalt kasutatavad võimalused jalgrattale, rulluiskudele, jooksmisele. Oluline on, et täiskasvanu leiaks endas julguse ja tahtmise kodust välja tulla ja oma tervise eest hoolitseda.