Koolivaheaja nädal kujunes kõigil, kes vähegi tahtis ja jaksas treeningute rohkeks. Ilmadega vedas, parajalt pluss kraade ja päikest. Üldiselt treenisime koduradadel. Väikeste algajate grupiga tegime esmaspäeval pikema 2h matkapäeva. Kõik ootasid seda põnevusega ja kõik pidasid ka vapralt lõpuni vastu.

 

 

 

Suuremate suusanoortega tegime kahe päevase Otepää treeningreisi. Tublimad ja aktiivsemad, ja kes terved olid,  ehk siis Kauri P., Martin ja Kauri S. J ja mina. Enamus trenne tegime rullidega, sõitsime Otepäält Käärikul ja tagasi ning Tehvandi rulliradagi sai läbitud. Kauri P. tegi meil usinasti trenni ja sõitis enamus aja üksinda, kuna meie järgi ei jõudnud. Martin ja Kauri S. siis avastasid rulliraja võlusid ja sai ka rulliraja suure viraaži alumist kurvi õpitud. Kõik  jäid terveks ja ühte tükki. Teise päeva hommikul käisime ka Apteerimäe imitatsiooniradu läbimas, õnneks oli kuiv ilm ja rajad olid kuivad. Sai mõnuga viimaseid hüppemäe tõuse ronitud ja vaadatud, kuidas väiksed suusahüppajad mäe peal trenni tegid.

Trennide vahel oli süüa ka vaja, et jaksaks trenni teha, siis poisid olid usinad kaasa lööma ja söögitegemise tagamaid proovima. Mõne jaoks oli seega ka köögi poolel väike õppelaager J. Sai kätt proovida kartuli koorimises ja õunade tükeldamisel ning kartulidki said kamba peale praetud, mis oli ka Martini tellimus. Pooled kartulitest läksid siiski ahju koos kanaga.

Igatahes oli mõnus vaheldus Tamsalu radadele ja tõuse sai ronitud nagu muuseas. Kui rajal olles ja päeval trennide vahel noorematel poistel oli energiat  ülegi, kui vanemad lõunauinakut tegid, siis nooremad kustusid õhtul teleka ees kiiremini J. Värske õhk ja aktiivne liikumine siiski nõuavad oma.

Pühapäeval tegime sügisese kontrolltreeningu rullidel ja kõik, kes osalesid parandasid oma eelmise sügisest aega, nii et võib lugeda aastast treeningut kordaläinuks.

 

 

 

 

 

Kuulmiseni.

Kaili