Tamsalu AO suusaklubi hooaeg algas suusatreeneri vahetusega, Ilmar Udami asemele tuli Kaili Sirge, kes otsustas panustada oma senisele suusaklubile ning oma õpitud ja kogetud oskusi siin proovile panna. Endised suusaklubi juhendatavad võtsid uue treeneri omaks ja treeningud võisid alata. Suvisel ettevalmistusperioodil toimus 2 treeninglaagrit: juulis Kurgjärvel ja augustis Holstre-Pollis. Lühikesed treeningperioodid olid ka Otepääl. Novembris käisid vanemad huvilised Põhja-Soomes Levil lumelaagris harjutamas ja esimesi suusakilomeetreid kogumas. Ülejäänud treeningperioodidel treenisime Tamsalu radadel ja ümbruskaudsetel teedel.

Tänavune talv soosis suusahuvilisi ja rõõmustas pika lumeperioodiga. Tamsalu suusarajad olid pidevalt heas korras ja valgustatud, nii et treenida oli lust kõigil. Treeningud toimusid 2 grupina, väiksed suusahuvilised 6.-9.aastased 2x nädalas ja vanemad suusanoored 10.-19.aastased 6x nädalas.

Esimesed võistlused toimusid juba Põhja-Soomes Olosel, kus ka meie klubi esindatud oli. Tagasihoidlikult alustasid juuniorieas neiud Marii Raudsepp ja Rahel Allas, Kaili Sirge, Erko Jullinen ja Timo Simonlatser, kes avas oma hooaja sprindivõiduga. FIS Maailma karikavõistlustel võitles Timo välja Tour de Ski KL sprindis 13. ja V sprindis 24.koha ning Rõbinski V sprindis 12.koha. Sprindi üldarvestuses 30.koht. EMV täiskasvanute arvestuses kuulus Timole kuldmedal vabatehnika sprindis ja 5. koht 50km V maratonis. Kaili Sirge saavutas kolm 4. kohta suusavahetusega sõidus, V sprindis ja 10km KL. Naiste 3x5km teates (Kaili, Rahel, Marii) kuulus Tamsalu AO SUKL-le 2. koht ning N20 KL teatesprindis (Rahel, Marii) samuti 2. koht. Eesti noorte meistrivõistlustel (EnoMV) sõitis Kauri Piiskoppel 10km V 5., KL sprindis ja 5km V ühisstardis 6. kohale. Marek Sikule kuulus KL sprindis 5. koht. EnoMV lõid kaasa ka Mathjas Veeremaa ja Inno Puusepp. ETV-Swedpank noorte suusasarjas (5 etappi) saavutasid kokkuvõttes: M12 klassis Martin Himma 3. koha, M16 Kauri Piiskoppel 5. koha, M14 Taavi Luik 10. ja Mairo Mälk 16., N13 Marleen Raudsepp 11., N14 Hegle-Maris Veeremaa 13., M18 Marek Sikk 16., Mathjas Veeremaa 34., Inno Puusepp 42., Chris Proomet 44., N20 Marii Raudsepp 4., Rahel Allas 5., Kai Põldoja 10. Esimesed stardid selles sarjas teinud Kaspar Kukk oli M11 klassis 74., N11 Jete Hendrika Lood 68. ja Roosi Hallik 79.

Võistlustel käimisega abistasid meid aktiivsed lapsevanemad ja Tamsalu vald, Tamsalu Spordikompleksis saime vajadusel kasutada jõusaali ja ujulat. Väike puhkus ja töö uueks hooajaks algab taas!

Kaili Sirge – suusaklubi treener.