Lõpuks saabus kätte aeg kui pidime Soome poole liikuma hakkama, et saaks Levil suusatama minna. Kuna lumeolud olid kehvad, siis sundis kehv ilmastik laagrit mõned päevad edasi lükkama. Hommikul asusime teele ning kuskil 12 tundi sõitu ja jõudsimegi pärale.

Elamistingimused olid väga head. Täpselt Levi keskuses. Ühest aknast paistis lumelauanõlv ning suusarada asus ka 10 meetri kaugusel. Majas oli samuti ruumi piisavalt, aga vist mitte nii piisavalt, et meie asjad oleks ära mahtnud, kuna igal pool asusid riidehunnikud ja suusad olid igas nurgas, kus võimalik. Igal õhtul läks maja natuke palavaks kuni lõpuks keerasime kütte maha ja tuulutasime elamist korralikult.

Väga suureks üllatuses ja üheks lemmikumaks asjaks kujunes guitar hero, mida mängiti tõesti hommikust õhtuni, söögi alla ja söögi peale. Singstar samuti maha ei jäänud, kuna oma lauluhääli peeti niivõrd heaks, siis lasti lausa tundide viisi oma häälepaeltel kõlada.

 

 

Treeningutest nii palju, et esimene päev  ei saanud Levile suusatama minna, kuna kunstlumerada polnud veel valminud ning minek oli Olosele. Järgmine päev tegime koha peal matkapäeva ning jalutasime mägedesse. Ilmaga vedas väga, sest oli selge ja päikseline ning parajalt külm.

 

Õhtul lõpuks saime suusatama. Vahepeal isegi tuli nii palju lind maha, et Isoporo rada tehti samuti sisse, aga seda oli ka ainult paariks päevaks kuna järsku -12 kraadist sai 0 kraadi ja lumesadu muutus vihmaks, nii et tagasi tulles oli isegi vaatepilt natuke hullem–jääs ja porine.

Toimusid kontrollvõistlused, kust võtsime kõik osa. Esimene päev sõitsime paarissprinti omavahelises konkurentsis vabatehnikas, kus võib tõdeda, et väga tasavägised võistkonnad olid, Marii-Kauri, Rahel-Marek, Janno-Paul, ja parimad, Marii-Kauri, võitsid. Esimene pingutus tundus raske kõigi jaoks. Järgmisel päeval liitusime suusahullude grupiga, kes sõitsid juba pikemat distantsi – 5 km klassikas. Tulemusi võib pidada üpris rahuldavaks.

Levi video kokkuvõte, väikeste lisadega

Vaba aega sai sisustatud päris erinevalt.  Käis igaõhtune kaardimäng džentelmen, õpiti eksamiteks, mängiti guitar herot või mindi välja. Soome MTV saatis meie hommikuid alati Hurtsi lugudega, mis sai ka videos üheks läbivaks teemaks. Ühe korra sai isegi slalli nõlvalt kelguga alla lastud aga ainult veerand nõlva pealt kuna mägi oli üli jääs. Tegima ka ettevalmistusi treeneri tulekuks, kuna lennujaama tuli stiilselt siseneda. Viimane õhtu sai sisustatud väljas käimisega.  Klassika distantsi võitjatele tehti suured jäätised välja. Mängiti kaarti ja piljardit, kus tulid välja nii mõnedki varjatud anded. Tagasi majja jõudes oli veel plaan kuhugi välja minna, kuid sportlasele kohane uni võitis ning kõik läksid magama. Järgmine hommik asusime tagasiteele.

Muljed talletas Rahel