dscn1491Alates 9 septembrist algab Tamsalu AO Suusaklubi ja Lääne-Virumaa Spordiliidu koostöös alguse saanud maakonna täiskasvanutele mõeldud harrastusspordi sarja „Harrastajad liikuma“ 3 hooaeg.

Tegemist on peamiselt murdmaasuusatamisele keskendunud treeningutega, mida juhib endine murdmaasuusakoondislane Kaili Sirge.

Meie eesmärk on avardada maakonna suusahuviliste sportliku silmaringi tipptasemel suusanõuannete, ühistreeningute ning võistlusväljundite näol. Pakume ettevalmistust talvisteks suusavõistlusteks, maratonideks ning tagame hea vormi mistahes suusasõiduks. Paljude treeningtsükli tippeesmärk on Tartu Maraton.

Harrastajate suusatreeningud on mõeldud kõigile täiskasvanud suusahuvilistele olenemata soost ning treeningtasemest. Peamine on omada soovi arendada oma vastupidavust ning suusatehnikat. Treeningule oodatud kõik, kes tunnevad vajadus end liigutada, tunda end tervemana, harrastada erinevaid sportimise võimalusi ja muidugi teha seda kõike heas seltskonnas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKuna suusatamise ettevalmistus talveks hõlmab paljusid tegevusi ja enamus lihasgruppe, siis treeningutel saab: joosta, teha suusakeppidega imitatsiooni (imiteerida suusatamist), jõuvõimlemist ja jõuharjutusi jõusaalis, rullsuusatada (või rulluisutamine), talvel muidugi suusatame, soovitatav teha ka natuke jõuharjutusi ja jooksu.

Treeningud toimuvad enamasti Tamsalu ning Rakvere suusaradadel kuid aegajalt külastame ka teisi maakonna spordiradu. Korraldame ka laagreid ning usinamad käivad esimesel lumel juba novembri lõpus Soomes Levil.

Anname nõu ning abistame meie harrastajaid ka suusavarustuse hankimisel.

“Harrastajad liikuma” valiti Eestimaa Spordiliidu Jõud poolt Aasta piirkondlikuks spordisündmuseks Lääne-Virumaal 2012.a.

2013/14 aasta edasijõudnud harrastajate treeningud toimuvad ESMASPÄEVAL ja NELJAPÄEVAL kell 18:00 alates septembri teisest nädalast (9. ja 12. september)!

Treeningus osalemise tasu on 1 euro.

 

Alles treeningutega alustavatel harrastajatel on võimalus koos käima hakata KOLMAPÄEVITI alates oktoobrist, kui saame kokku piisava arvu huvilisi.

Huvi korral kirjuta kailisirge@gmail.com või 5545001.