Martin Himma selle suve ettevalmistusele andis vürtsi osalemine rahvusvahelises juunioride laagris (International Junior Camp Statoil) Norras. Norra Suusaliit on juunioride laagrerid korraldanud juba mitu aastat ning see toob kokku mitmeid rahvusi, kus juuniori eas sportlased saavad koos treenida, võistleda ja tutvuda, lisaks on kohal mõned koolitajad ja suusatipud. Samuti saavad kogemusi vahetada kaasas olevad treenerid.

Norra laager toimus 27.07.-04.08.2017 Sjusjøen`s. Kavas olis rullsuusatamise treeningud ja võistlused, intervall jooksud soos, pikk rahulik jooks, jõuvõimlemine, imitatsiooni tehnikat ehk kõigist olulisest midagi. Eestist olid kohal 8 noormeest ja 2 neidu ning 2 treenerit.

Martini sõnul oli laager huvitav, samas väsitav ja uudne kogemus.

Eesti esindajad laageris 2017

* Eesti esindajad laageris 2017

Intervall jooks soos

* Intervall jooks soos.

Martini teine laager toimus mägedes, 7.-25.08.2017 Livignos, koos Karupesa Teamiga.  Martinil oli esimene mäestikulaager, kus ta sai tunda pikemalt mägedes viibimist ja treenimist hõredas õhus.  Juuniori eas on juba sellised treeningud samuti vajalikud, et valmistada keha ette hõredas õhus liikumiseks ja pingutusteks, sest enamus tiitlivõistlusi toimub keskmäestiku tingimustes.

* Martin matkal mägedes

* Martin matkal mägedes

* Martin mäe tipus

* Martin mäe tipus